W czasie przygotowań do ślubu przyszła para młoda (np. z województwa lubelskiego) nierzadko rozważa kwestię, czy jest w ogóle sens zatrudniać kamerzystę, który będzie towarzyszył im oraz zaproszonym gościom w czasie uroczystości i późniejszej zabawy weselnej. Standardowo filmy z imprez tego typu to ciągnące się przez długie godziny obrazy, które ogląda się przez uprzejmość i uznanie dla nowożeńców. Możliwe, że nieprzychylne opinie na temat weselnych realizacji biorą się również z niechęci do nieciekawych, niekorzystnych kadrów i złych ujęć, których po ostatecznym zmontowaniu całości nie daje zmienić albo usunąć jak nieudanej fotografii.
To jasne, że albumy ze zdjęciami są fenomenalną pamiątką, niemniej nie mogą zastąpić świetnej jakości obrazu filmowego. Nawet światowej klasy fotograf nie uchwyci tonu słów wypowiadanych ze wzruszeniem przez rodziców w czasie błogosławieństwa, nie odtworzy melodii głosów, jakimi goście odśpiewują młodym małżonkom huczny weselny toast, czy wreszcie nie wyrazi energii szaleństw uczestników tańczących na parkiecie. To oczywiste ograniczenia, jakich nie przezwyciężymy, jeśli nie zdecydujemy się na zarejestrowanie dźwięku i ruchu. Dlatego, zamiast od razu rezygnować z filmowania wesela, może lepiej jeszcze raz rozważyć możliwość zatrudnienia kamerzysty. Warto to zrobić również dlatego, że współcześnie w ofercie profesjonalnego studia filmowego (np. z województwa lubelskiego) znajdują się różne propozycje, spośród których można wybrać najlepszą, najciekawszą dla siebie opcję.
W bogatym zestawie studia filmowego L-Film przyszli państwo młodzi znajdą skrócone formy w postaci kilkuminutowych teledysków, a także klasyczne filmy weselne. Formę realizacji najlepiej przedyskutować z kamerzystą w czasie umówionego wcześniej spotkania. Wyłącznie bezpośrednia rozmowa pozwoli wyjaśnić szczegóły, omówić oczekiwania, ustalić, jaka stylistyka nas interesuje. Jesteście amatorami kolorowych animacji? A może wolicie zabawny teledysk przedstawiający historię Waszej znajomości? Dla profesjonalnego kamerzysty to żaden problem. Wystarczy, że opowiecie mu, jak chcecie, by wyglądał Wasz wymarzony film weselny.